Wiele ludzi pomija ten sposób promowania własnego serwisu lub nie wykorzystuje go w pełni. Zakładam, że jeśli tworzysz stronę o jakiejś tematyce to najpewniej piszesz na zbliżonym do niej forum, by móc tam wykazać się swoją wiedzą lub zamiłowaniem lub by po prostu pogadać, dowiedzieć się czegoś nowego.

Na wielu forach masz możliwość ustawienia sygnaturki, czyli specjalnego podpisu który jest umieszczany pod każdym postem z automatu. Jeśli piszesz na tym forum od dosyć dawna, jest ono prężne i Ty sam jesteś na nim aktywny to zastanów się, czemu by nie wykorzystać sygnaturki w walce o pozycję. Dzięki temu masz okazję zyskać sporo linków polecających.

Wychodzę z założenia, że sygnaturka przy poście jest pewnego rodzaju wynagrodzeniem forum wobec użytkownika za jego post. Jeśli sam prowadzisz forum udostępnij możliwość umieszczania sygnatur, to miła forma odwdzięczenia się piszącym.

Link umieszczony w sygnaturkach jest nie tylko elementem pozycjonowania, ale także promocji. Jeśli ustawisz atrakcyjny (ale i realnie odpowiadający zawartości strony) opis możesz zyskać nowych czytelników. Fora często oferują również działy służące do pochwalenia się własną stronę, skorzystaj z tego – nawet jeśli miałbyś usłyszeć nieco krytyki.