Pewnie jak około 3 milionów innych ludzi, wśród wszystkich polskich internautów, zaliczasz się go grona blogerów. Prowadzisz bloga, bo jest to idealny i prosty sposób wyrażenia siebie, swoich poglądów, ale także pokazanie oraz wykorzystanie unikalnej szansy na to ile się w danej dziedzinie wie. Jeśli nie, dołącz do tego grona, korzystając chociażby z gotowych systemów blogowych…

To zadziwiające, że na blogu tak łatwo można przekazać wiedzę drugiemu człowiekowi – w sytuacji, gdy dojście do odpowiednich źródeł w realnym świecie zjadło by nam nerwów a i tak byśmy nic nie osiągnęli.

Oprócz promocji na swoim blogu, możesz promować dla wyszukiwarek swoją stronę (a może jest nią właśnie ten blog) dzięki możliwości komentowania innych członków blogosfery. To unikatowa okazja, dzięki której zyskujesz za krótkie komentarze dodatkowe linki.

Nie polecam tu, robić wpisów spamujących. Wypowiadaj się rzeczowo i merytorycznie, nie chcesz zostać uznany za spamera, który na siłę wciska innym swoją stronę. Takie działanie często przyniesie efekt inny od zamierzonego – Twoje komentarze znikną, wraz z linkami, cała praca pójdzie na marne a Ty zyskasz nieprzychylne miano.

Musisz pamiętać, że wiele stron (w tym również blogi) zabrania lub uniemożliwia pozycjonowaniesię poprzez komentarze. O tym przeczytasz w podrozdziale uwagi o wymianie.