Celem pozycjonowania jest pozyskanie dla swojej strony jak najlepszej pozycji na atrakcyjne dla nas frazy, z którymi chcielibyśmy być kojarzeni. W tym rozdziale poznamy różnorakie metody pozyskiwania linków, dzięki którym zyskamy w szybkim czasie atrakcyjne odwołania do naszej strony, co przełoży się nie tylko na jej pozycję, ale i być może na dodatkowy ruch.

Z tego, co przeczytałeś w rozdziale o indeksacji wiesz, że duża ilość linków powoduje częstsze odwiedzanie przez wyszukiwarkę. To w pozytywnym założeniu jest prawdziwa teza, o ile nie zyskujemy zbyt szybko linków. Google może nabrać podejrzeń, co do strony, która tydzień po zaistnieniu w sieci zyskuje nagle kilkadziesiąt tysięcy linków. Pamiętaj, zatem że uruchamiając swoją stronę być ostrożnym z przegrzewaniem jej – napychaniem i generowaniem zbędnego ruchu na siłę.

Algorytmy wyszukiwarek coraz lepiej, lecz wciąż niedoskonale starają się rozpoznawać linki naturalne, pochodzące z prawdziwego polecenia od tych, które staramy się zyskać masowo w celu budowania pozycjina wyznaczone sobie frazy. W związku z tym powstają coraz nowsze i budzące mniej podejrzeń sposoby zdobywania linków, tak by roboty wyszukiwarek uznały je za naprawdę wartościowe.