Zdobywanie pozycji

Celem pozycjonowania jest pozyskanie dla swojej strony jak najlepszej pozycji na atrakcyjne dla nas frazy, z którymi chcielibyśmy być kojarzeni. W tym rozdziale poznamy różnorakie metody pozyskiwania linków, dzięki którym zyskamy w szybkim czasie atrakcyjne odwołania do naszej strony, co przełoży się nie tylko na jej pozycję, ale i być może na dodatkowy ruch.

Z tego, co przeczytałeś w rozdziale o indeksacji wiesz, że duża ilość linków powoduje częstsze odwiedzanie przez wyszukiwarkę. To w pozytywnym założeniu jest prawdziwa teza, o ile nie zyskujemy zbyt szybko linków. Google może nabrać podejrzeń, co do strony, która tydzień po zaistnieniu w sieci zyskuje nagle kilkadziesiąt tysięcy linków. Pamiętaj, zatem że uruchamiając swoją stronę być ostrożnym z przegrzewaniem jej - napychaniem i generowaniem zbędnego ruchu na siłę.

Algorytmy wyszukiwarek coraz lepiej, lecz wciąż niedoskonale starają się rozpoznawać linki naturalne, pochodzące z prawdziwego polecenia od tych, które staramy się zyskać masowo w celu budowania pozycji na wyznaczone sobie frazy. W związku z tym powstają coraz nowsze i budzące mniej podejrzeń sposoby zdobywania linków, tak by roboty wyszukiwarek uznały je za naprawdę wartościowe.

  1. Czy wymiana linków z innymi serwisami pomaga nam zdobywać lepszą pozycję?
  2. Czy twoje dotychczasowe posty na forach, mogą pomóc w pozycjonowaniu?
  3. Dowiedz się, jak blogosfera pomaga się pozycjonować...
  4. Zyskuj dodatkowe linki polecające, dzięki udostępnianiu materiałów...
  5. Jak katalogowanie wpływa na pozycję?
  6. Korzyści i wady korzystania z systemów wymiany linków...
  7. Presell Pages - ich wpły na zdobywanie nowych linków i wzrost pozycji...
  8. Przeczytaj, co warto wiedzieć przed wymienieniem się z daną stroną internetową?

Poleć artykuł znajomym

Śledź nowości w serwisie