Po uruchomieniu serwisu, trudno oczekiwać na wejścia w stylu „a nuż ktoś wymyśli mój adres i wejdzie”. Takie czekanie może nie przynieść żadnej wizyty. Jak wynika z analiz, większość wejść pochodzi właśnie z kliknięć z wyników wyszukiwania, po natrafieniu na poszukiwaną frazę.

Dlatego należy wyjść naprzeciw wyszukiwarkom i skorzystać ze specjalnych formularzy służących do zgłaszania strony do indeksacji. Do najpopularniejszych wyszukiwarek możesz zgłosić się korzystając z poniższych formularzy:

Tak prezentuje się panel dodawania linków, w narzędziu Google:

Narzędzie AddURL dla Google

w powyższe formularze wpisuje się tylko raz, jeden nadrzędny adres, np. http://naszadres.pl. Nie ma konieczności dodawania każdej podstrony Twojego serwisu z osobna. Robot po wejściu na stronę główną i tak odwiedzi podstrony, korzystając z nawigacji, którą udostępniasz.

 

Bardzo ważne jest zaznaczenie, że listy zgłoszeniowe są niestety wadliwym rozwiązaniem. Często pozostają niedrożne i zapchane przez nieuczciwych konkurentów, chcących utrudnić zaistnienie w indeksie innym stronom. Dlatego nie można po zgłoszeniu siąść z założonymi rękami, dalsza praca przez nami!